Nepečený BeBe pudingový „krémeš“

Tento koláčik je moja záchrana. Je ultra rýchly, osviežujúci a plný mlieka, ktoré je (nielen) pre drobcov absolútne nenahraditeľné.
Je ideálny na horúce letné dni keďže pri jeho príprave nemusíte rozohrievať trúbu, hotový je vyslovene za 10 minút a podáva sa dobre vychladený. Zachráni vás, keď sa vám ohlási neočakávaná návšteva alebo nemáte zrovna náladu/čas stáť v kuchyni.
Skvelý je hlavne pre deti, ktoré moc nechcú piť mlieko, pretože tento falošný krémeš je v podstate samé mlieko resp. smotana a cukru do neho ide minimum. Pri ňom ani neviete ako a odporúčanú dennú dávku mlieka máte raz-dva splnenú.
Vyskúšajte, u nás mal veľký úspech a to sú niektoré jazýčky, ktoré mám doma, mega zhýčkané 😊 …

#dnesjem #nepeceny #kremes #dezert #rychlovka #bebe #puding #mlieko #zdravoachutne #cojediazdravedeti #hravozdravo

Mimochodom, ak potrebujete alebo chcete, dá sa spraviť aj vo verzii #bezlepku (s bezlepkovými sušienkami) aj #bezlaktozy (s bezlaktózovými mliečnymi produktami).

Počet porciíPočet kalóriíDĺžka prípravyVhodné akoSezóna
18 ks menších koláčikov13310 minútDezertLeto, Jeseň, Zima

Ingrediencie

  • 1 a pól balenia bebe alebo iných keksov
  • 1 bio puding v prášku podľa vlastných preferencií (čokoládový, vanilkový, jahodový a pod.)
  • ½ litra mlieka
  • 1 smotana na šľahanie
  • 1 mascarpone
  • 2 lyžice trstinového cukru
  • 1 balík vanilkového cukru

Pozn. Pri tomto recepte som používala menší plech (cca polovicu štandardnej veľkosti). Ak sa chystáte robiť koláčik na veľký plech, množstvo ingrediencií si zdvojnásobte.

Postup

Na menší plech si poukladáme 1 vrstvu bebe keksov.

Pripravíme si puding podľa návodu na obale. Vo väčšine prípadov sa 2/3 mlieka privedú do varu a následne sa do ňho zamieša zvyšok mlieka zmiešaného s pudingom a 2 lyžicami cukru. Puding sa zvyčajne nechá variť do zhustnutia cca 1-2 minúty. Takto pripravený puding opatrne nalejeme na bebe keksy a necháme vychladnúť.

Medzičasom si smotanu na šľahanie vyšľaháme, pridáme balík vanilkového cukru a mascarpone a dobre premiešame. Opatrne dáme na vychladnutý puding a stierkou uhladíme.

Navrch naukladáme zvyšné bebe keksy. Necháme stuhnúť v chladničke aspoň 1 hodinu. Podávame svieže rovno z chladničky.

Dobrú chuť!

Previous

Aktivity pre deti na leto

%d blogerom sa páči toto: