Prestávky pre mozog v karanténe

Prestávky pre mozog potrebujú deti učiace sa doma aj ich mamy! Rodiny to majú v túto dobu totiž neuveriteľne náročné. Zvládnuť do každého dňa vtesnať 8-hodinový home office, varenie aj suplovanie školy či škôlky jednému či dokonca viacerým deťom mi príde ako nadľudský výkon. Nehovoriac o tom, že ad1 deti treba motivovať, aby sa dokázali sústrediť a zvládnuť doma školské nároky, ad2 je po pár týždňoch ponorka zaručená a ad3 sa veľká časť vzdelávacieho procesu presúva do online prostredia. Technológie nám toho na jednej strane veľa uľahčujú, avšak sedieť pred obrazovkou niekoľko hodín denne nie je dobré pre dospelých a tobôž nie deti. 
#karantena #prestavka #oddych #deti #hravozdravo

Aké prestávky sú najefektívnejšie?

Nezabúdajte preto na prestávky, ktoré sú najefektívnejšie, ak sú spojené s pohybom. Ak deťom umožníte vstať, natiahnuť sa a vyčistiť si myseľ, budú sa vedieť lepšie sústrediť na domáce učenie a viac si zapamätajú.

Podľa odborníkov sú lepšie krátke prestávky robené častejšie. Úplne postačí krátka 5 minútová prestávka na to, aby sa deti dokázali učiť ďalších 30-45 minút. O niečo dlhšiu napríklad 10-15 minútovú prestávku spravte, keď sa vám zdá, že klesá sústredenosť, deti sa mrvia alebo začínajú byť unavené.

Rovnako sa prestávka od práce zíde aj dospelým.

Zábavné kartičky: Prestávky pre mozog

Na oddych využite moje zábavné kartičky s inšpiráciami na prestávky pre mozog. Vďaka nim zabezpečíte deťom odreagovanie, pohyb aj zábavu na odľahčenie. Krv sa rozprúdi a lepšie okysličí mozog, oči si oddýchnu, zabránite stuhnutie ramien, zápästia a lakťov, ako aj rozvoju sedavého životného štýlu.

Vhodné sú od škôlkarov cez školákov až po dospelákov, ktorí im dajú šancu.

Vytlačte si kartičky, vystrihnite si ich, doplňte vlastné nápady a poukladajte ich na kopu. Nastavte časovač na 45 minút. Akonáhle zazvoní, každý si vytiahne jednu kartičku a spraví, čo sa na nej píše. Som si istá, že vám pomôžu zlepšiť koncentráciu a úspešnosť domáceho učenia aj práce a udržať psychickú pohodu počas karantény.

Pri príprave článku som inšpirovala stránkou 123homeschool4me.

Previous

Najuniverzálnejší liečivý recept

Online inšpirácie pre milovníkov umenia

Next

Vložiť komentár

%d blogerom sa páči toto: