Lov v prírode s Montessori šablónou

| | , , , , , , , , , ,

Aktivita lov v prírode je pre deti nezabudnuteľné dobrodružstvo. Nechajte ich nech sa vydajú na prieskum do prírody, či už do záhrady, parku, na prechádzke, v lese a hľadajú pod kameňmi, na listoch alebo v tráve. Čo tam asi nájdu?

Deti by mali tráviť čo najviac času vonku a vďaka tejto zábavnej outdoorovej aktivite si budú pobyt vonku užívať plnými dúškami. Aktivity nemusia byť komplikované, niekedy sú najlepšie tie najjednoduchšie! Deti zbožňujú malé chrobáky, takže čo môže byť lepšie než zobrať lupu a vydať sa na prieskum.

Táto aktivita je skvelá preto, aby sa deti skutočne rozhliadli vo svojom prostredí a začali si všímať veci, ktoré zvyčajne prehliadajú.
Pomocou pobytu vonku si deti budujú pozitívny vzťah k prírode aj pohybu.
Zároveň ide o skvelú príležitosť na vysvetlenie vývojových štádií hmyzu, úlohy hmyzu a kolobehu života, a podobne. Zoberte so sebou knihu o chrobákoch a motýľoch a vysvetlite deťom všetko, čo sa dá!

Aktivita je ideálna pre deti od 2 rokov, ale vie zabaviť aj staršie deti na dlhú dobu.

Čo budete potrebovať na aktivitu Lov v prírode?

  • Vytlačenú šablónu na lov do prírody
  • Nástroj na pozorovanie hmyzu (či už zakúpený alebo malá škatuľka)
  • Pero / ceruzka
  • Lupa

Montessori šablóna na aktivitu Lov v prírode

Základné informácie 

Montessori šablóna na lov v prírode pre deti inšpirovaná obľúbenou metódou Montessori, ktorá po celom svete podporuje deti v spoznávaní sveta a učení hrou.

Hlavným cieľom filozofie Montessori je: „Pomôž mi, aby som to zvládol urobiť sám.“ Preto aktivity Montessori podporujú samostatnosť, nezávislosť, kritické myslenie a rozvoj jemnej motoriky. Najdôležitejšie je, že Montessori aktivity sú prispôsobené záujmom detí a ich vývojovým potrebám.

  • Veľkosť: A4 (môžete zmeniť veľkosť v nastaveniach tlačiarne a vytlačiť veľkosť, ktorá vám vyhovuje)
  • Formát: PDF (na otvorenie tohto súboru budete potrebovať Adobe Reader, ktorého stiahnutie a nainštalovanie je jednoduché a bezpečné)
  • Na vytlačenie budete potrebovať tlačiareň a papier.

Ako pracovať s Montessori šablónou na lov v prírode?

Našu šablónu si môžete jednoducho a bezplatne stiahnuť a vytlačiť.

Pred začiatkom lovu dajte každému dieťaťu jednu z našich šablón, v ktorej si môžu jednotlivé položky vyfarbiť. Na love potom budú zaškrtávať položky, ktoré nájdu alebo vidia.

Akonáhle ste dokončili svoju aktivitu, prečo si nepostaviť alebo nezakúpiť mini hotel pre hmyz a podporovať tak prírodu?

Prajem vám veľa zábavy s našimi bezplatnými aktivitami!

UPOZORNENIE: Tento súbor je určený len na individuálne použitie, je chránený autorským právom © Hravo Zdravo. Všetky práva vyhradené. Nesmie sa reprodukovať ani využívať na komerčné účely!


Pri príprave článku sme sa inšpirovali okrem iného aj nasledovnými článkami:
https://www.messylittlemonster.com/2018/09/nature-scavenger-hunt-printable.html
https://www.messylittlemonster.com/2018/03/bug-scavenger-hunt.html

Previous

Ručne vyrobené kŕmidlá pre vtákov

Eko experiment pre deti: Hotel pre hmyz

Next

Vložiť komentár

%d blogerom sa páči toto: