Lov v prírode + Pracovný list

Premeňte pobyt vonku s deťmi na nezabudnuteľné dobrodružstvo. Aj keď vy možno nie, ale deti zbožňujú malé chrobáky, takže čo môže byť lepšie než zobrať lupu a vydať sa na prieskum do prírody? Či už do záhrady, parku či lesa, hlavne, že nie sú stále zavreté doma. Vďaka tejto zábavnej aktivite si budú pobyt vonku užívať plnými dúškami a budovať si tak pozitívny vzťah k prírode aj pohybu. Zároveň sa budú učiť všímať si veci, ktoré by inak prehliadali. A ak máte chuť a možnosť, ide aj o skvelú príležitosť na vysvetlenie hmyzu, jeho vývojových štádií, úlohy v prírode a kolobehu života. Zoberte so sebou knihu o hmyze a poukazujte deťom všetko, čo sa dá!

#spoznavameprirodu #aktivitypredeti #aktivityprodeti #zazitkoveucenie #uceniehrou #ucenihrou #hravozdravo

Zážitkové učenie počas lovu v prírode

Lov v prírode podporuje deti v skúmaní prírody, úsilí o nezávislosť a v osvojovaní si nových vedomostí pomocou vlastných skúseností. Takéto zážitkové učenie prirodzene prebúdza u detí chuť k objavovaniu a motivuje k učeniu. Aj preto sa považuje za jednu z najúčinnejších foriem učenia.

Čo budete potrebovať na lov v prírode?

  • Dieťa alebo deti vo veku 2 roky a viac 🙂
  • Vytlačený pracovný list (nájdete nižšie)
  • Nádoba na pozorovanie hmyzu (či už zakúpená alebo napríklad kelímok od jogurtu)
  • Pero / ceruzky
  • Lupa (voliteľné)

Pracovný list zadarmo

Základné informácie 

  • Veľkosť: A4 (veľkosť môžete zmeniť v nastaveniach tlačiarne a vytlačiť veľkosť, ktorá vám vyhovuje)
  • Formát: PDF (na otvorenie tohto súboru budete potrebovať Adobe Reader, ktorého stiahnutie a nainštalovanie je jednoduché a bezpečné)
  • Na vytlačenie budete potrebovať tlačiareň a papier

Ako pracovať s pracovným listom?

Pracovný list si môžete jednoducho a bezplatne stiahnuť a vytlačiť. Pred začiatkom dajte každému malému účastníkovi jeden vytlačený list, v ktorom si môže jednotlivé položky vyfarbiť. Ideálne je sa o nich aj porozprávať a vysvetliť si, kde ich môže hľadať (napríklad pod kameňom, na strome, atď.). Na love potom budú deti zaškrtávať položky, ktoré nájdu alebo vidia.

Prajem vám veľa zábavy s bezplatnými aktivitami Hravo Zdravo!

UPOZORNENIE: Tento súbor je určený len na individuálne použitie, je chránený autorským právom © Hravo Zdravo. Všetky práva vyhradené. Nesmie sa reprodukovať ani využívať na komerčné účely!

A takto dopadol náš dnešný dievčenský lov v prírode. Všetkých ulovených nešťastníkov sme nakoniec bez ujmy na zdraví vrátili späť do prírody a namiesto nich (chvalabohu 🙂!) sme si natrhali kytičku lúčnych kvetov, ktorá nám krásne zdobí stolík na terase.

Vyskúšajte aj niektorú z ďalších prírodných aktivít, napríklad:


Pri príprave článku sme sa inšpirovali okrem iného aj MessyLittleMonster

Previous

Domáce želatínové cukríky

Zeleninová polievka s hlivou

Next
%d blogerom sa páči toto: