Montessori triedenie potravín (od 4 rokov)

Montessori triedenie potravín pre deti od 4 rokov je inšpirované obľúbenou metódou Montessori, ktorá po celom svete podporuje deti v spoznávaní sveta a učení hrou.

Montessori triedenie potravín

Pomocou aktivity na triedenie potravín môžete naučiť vaše dieťa rozlišovať medzi jednotlivými typmi potravín (ovocím, zeleninou, bielkovinami a obilninami) a zároveň ide o príležitosť na predstavenie základov výživy a budovanie zdravých stravovacích návykov.

Základné informácie

  • Veľkosť: A4 (môžete zmeniť veľkosť v nastaveniach tlačiarne a vytlačiť veľkosť, ktorá vám vyhovuje)
  • Formát: PDF (na otvorenie tohto súboru budete potrebovať Adobe Reader, ktorého stiahnutie a nainštalovanie je jednoduché a bezpečné)
  • Na vytlačenie budete potrebovať tlačiareň a papier.

Ako pracovať s pomôckou – Montessori triedenie potravín?

Pomôcka je rozdelená do dvoch častí:

V prvej je nakreslený tanier, rozdelený na štyri časti, ku ktorým patrí jedna časť vedľa taniera ako pohár. Tieto časti sú určené pre rôzne skupiny potravín, ktoré telu prinášajú rôzne živiny.

V druhej časti je množstvo rôznych potravín, ktoré si môže dieťa vystrihnúť a následne ich triediť do jednotlivých kategórii.

UPOZORNENIE: Tento súbor je určený len na individuálne použitie, je chránený autorským právom © Hravo Zdravo. Všetky práva vyhradené. Nesmie sa reprodukovať ani využívať na komerčné účely!

Previous

Hravá ústna hygiena a čistenie zubov

Ako pripraviť dieťa na návštevu lekára

Next
%d blogerom sa páči toto: