Hra na doktora + Záznam pacienta

Montessori záznam pacienta pre deti (od 2 rokov) inšpirovaný obľúbenou metódou Montessori, ktorá po celom svete podporuje deti v spoznávaní sveta a učení hrou, s ktorým bude hra na doktora skutočná zábava!

Hra na doktora

Spoločná hra na doktora je skvelá príležitosť ako deťom predviesť, čo ich na návšteve lekára čaká, s cieľom eliminovať akékoľvek obavy. Pri tejto hre má dieťa príležitosť dozvedieť sa viac o úlohe lekára, precvičiť si jemnú motoriku (napríklad pri lepení leukoplastu), budovať si pozitívny vzťah k svojmu telu, ako aj prevencii, atď.

Môžete použiť bábiku alebo medvedíka, aby ste ukázali malému dieťaťu, ako sa meria výška a hmotnosť, alebo iné časti prehliadky:

  • použite „manžetu na krvný tlak“ na „objímanie ruky“
  • pozrite sa do úst (a budeš musieť držať jazyk so špeciálnou paličkou len na pár sekúnd, aby doktor videl hrdlo)
  • prezrite oči aj uši
  • popočúvajte hrudník a chrbát pomocou stetoskopu
  • jemne postláčajte na bruško
  • rýchlo sa presvedčte, že sú intímne oblasti zdravé
  • poklepte kolená

U menších detí býva hra na doktora spočiatku „nevinná“, v neskoršom veku môže byť medzi deťmi iniciovaná detskou zvedavosťou z dôvodu neprebádaných rozdielov v intímnej oblasti, čo považuje väčšina detských psychológov za:

„normálny krok vo vývoji detí vo veku približne troch až šiestich rokov, pokiaľ sú všetky strany ochotné zúčastniť sa a sú si vekovo blízke. Niektorým rodičom však môže byť nepríjemné, ak zistia, že ich deti sa zapájajú do takejto činnosti. Rodičovskí odborníci často radia rodičom, aby takýto objav považovali za príležitosť pokojne naučiť svoje deti o rozdieloch medzi pohlaviami, osobným súkromím a rešpektovaním súkromia ostatných detí.“

Hra na doktora – Wikipédia

Základné informácie

  • Veľkosť: A4 (môžete zmeniť veľkosť v nastaveniach tlačiarne a vytlačiť veľkosť, ktorá vám vyhovuje)
  • Formát: PDF (na otvorenie tohto súboru budete potrebovať Adobe Reader, ktorého stiahnutie a nainštalovanie je jednoduché a bezpečné)
  • Na vytlačenie budete potrebovať tlačiareň a papier.

Ako pracovať s Montessori záznamom pacienta?

V montessori zázname nájdete rôzne časti, ktoré si dieťa môže vypĺňať. Ide o pomôcku k hre, s ktorou vďaka grafickému prevedeniu vedia pracovať aj malé deti.

V zázname si môžu deti vyplniť základné údaje o pacientovi, zaznačiť kde a čo ho bolí, dôvod návštevy, potrebné vyšetrenia, navrhovanú liečbu, ako aj podpis lekára.

UPOZORNENIE: Tento súbor je určený len na individuálne použitie, je chránený autorským právom © Hravo Zdravo. Všetky práva vyhradené. Nesmie sa reprodukovať ani využívať na komerčné účely! 

Previous

Ako pripraviť dieťa na návštevu lekára

Nápady na hračky pre deti v rôznom veku

Next
%d blogerom sa páči toto: