Online narodeninová oslava

Naša veľká malá slečna bude mať o pár dní 4 roky, až sa mi nechce veriť! Plánovali sme jej spraviť parádnu oslavu s kamoškami, ale bohužiaľ korona nás nepustí ani jej kúpiť darček, nie to ešte niekde medzi ľudí. Aby nám nebolo ľúto, vymyslela som deň plný zábavy ako hľadanie schovaných darčekov, spoločné pečenie (a samozrejme aj zjedenie) dobrôt či filmový maratón obľúbených rozprávok. A v neposlednom rade plánujem zorganizovať narodeninovú oslavu online, aby sme všetci spoločne aspoň na diaľku zaspievali Všetko najlepšie pred tým, než oslávenkyňa sfúkne sviečky na svojej narodeninovej torte. Vďaka za aplikáciu Zoom, ktorú momentálne testujem a pripravila som pre tento účel aj návod. Ak máte aj vy doma budúceho korona-oslávenca zavretého doma, prečítajte si môj článok, ako zorganizovať online narodeninovú oslavu pomocou tejto aplikácie a vysvetliť jej nainštalovanie a používanie aj starším členom rodiny, bez ktorých účasti by to nebolo ono.
#dasato #somdoma #narodeniny #videokonferencia #hravozdravo

Ako zorganizovať online narodeninovú oslavu pomocou Zoom

Zorganizovať stretnutie na Zoom-e nie je nič zložité. Prvý krát je síce všetko nové a na prvý pohľad sa môže javiť zložitejšie než v skutočnosti je, no spoločná oslava aspoň takto na diaľku stojí za to. A následne môžete toto online stretávanie využívať aj pri iných príležitostiach.

Čo je to Zoom?

Zoom je online softvér pôvodne určený na video konferencie a webináre. Vzhľadom k tomu, že je jeho využívanie mimoriadne jednoduché a je dostupný zadarmo sa stal obľúbenou náhradou osobných stretnutí počas karantény. Napríklad učitelia a žiaci tento softvér využívajú ako náhradu vyučovania.

Zoom je dostupný pre všetky platformy (Windows, macOS. Android, iOS) a všetko, čo potrebujete je počítač s webkamerou (všetky notebooky ju majú), tablet alebo smartfón a stály prístup na internet. V bezplatnej verzii môže trvať jeden video hovor maximálne 40 minút, čo je vo väčšine prípadov plne dostačujúce a ak po uplynutí tejto doby potrebujete pokračovať, stačí, ak opätovne spustite nové online stretnutie.

Inštrukcie pre organizátora stretnutia

Registrácia a stiahnutie klienta

Vo svojom internetovom prehliadači kliknite na https://zoom.us/, kde budete mať na úvod dve úlohy. Jednak sa zadarmo zaregistrujete (oranžové tlačidlo Sign up for Free) a stiahnete si Zoom klienta do svojho počítača (po kliknutí na RESOURCES vpravo hore sa vám rozbalí menu, v ktorom si zvoľte možnosť Download Zoom Client).

Registrácia je zadarmo a je mimoriadne jednoduchá, po kliknutí sa spomínané tlačidlo sa vám zobrazí obrazovka, do ktorej napíšete svoj e-mail a kliknete na modré tlačidlo Sign Up. Pre overenie vám príde e-mail s linkom, na ktorý je potrebné kliknúť a potvrdiť tak, že ste o registráciu žiadali skutočne vy. Kliknutie vás presmeruje na web poskytovateľa, kde je potrebné vyplniť meno, priezvisko a heslo a potvrdiť. Následne sa zobrazí dotaz, či chcete pozvať aj kolegov, kliknete na Skip This Step a je hotovo.

Po kliknutí na Download Zoom Client sa stránka presmeruje na zoznam aplikácií, zvoľte si hneď prvú možnosť s názvom Zoom Client for Meetings a kliknite na modré tlačidlo Download. Do počítača sa vám stiahne súbor (uvidíte vľavo dole), následne na neho kliknite, potvrďte svoj zámer nainštalovať Zoom a inštalácia prebehne automaticky. Taktiež by sa vám mal po nainštalovaní automaticky spustiť klient, ktorého ikonu uvidíte medzi svojimi aktívnymi aplikáciami v dolnej lište. V klientovi sa prihláste pomocou mailu a zvoleného hesla.

Organizácia samotného stretnutia

Kliknite na ikonu Schedule, zadajte názov, dátum a čas a nezabudnite zmeniť Meeting ID z Generate Automatically na Personal Meeting ID (číslo si zapíšte) a pre zjednodušenie odkliknúť Password (samozrejme, ak ho chcete ponechať, tak môžete, len ho nezabudnite ostatným poslať rovnako ako Meeting ID). Ostatné nastavenia nechajte tak, ako sú prednastavené a kliknite dole na modré tlačidlo Schedule.

Teraz nezabudnite poslať účastníkom pozvánku, inštrukcie na stiahnutie Zoom (nájdete nižšie) a zapísané číslo Meeting ID.

Pred začatím stretnutia si opäť otvorte Zoom a kliknite na Start (začať) a už by ste sa mali vidieť na obraze, čo sníma kamera vášho počítača. Ak sa nevidíte, vľavo dole kliknite na ikonku Start video a môžete začať. Stretnutie ukončíte kliknutím na nápis End meeting dole v strede.

Inštrukcie pre účastníkov zorganizovaného stretnutia

Stiahnutie aplikácie ZOOM Cloud Meetings do tabletu alebo telefónu

Vo svojom zariadení spomedzi aplikácií kliknite na ikonku Obchod Play (ak máte Android) alebo App Store (ak máte iOS).

Vyhľadajte ikonu lupy v pravom hornom rohu obrazovky (pre Android) alebo v pravom dolnom roku (ak máte iOS). Na klávesnici napíšte ZOOM Cloud Meetings a kliknite na ikonu lupy. Teraz sa zobrazia výsledky vášho vyhľadávania. Nájdite správnu ikonu a kliknutím zvoľte túto možnosť. Zobrazí sa detail aplikácie. Hneď pod nadpisom by ste mali vidieť ikonu Install (inštalovať) – kliknite a ňu a následne na Accept. Aplikácia sa nainštaluje, čo môže chvíľu trvať. Následne uvidíte aplikáciu medzi ostatnými nainštalovanými aplikáciami.

Pripojenie sa k zorganizovanému stretnutiu

V čase plánovaného stretnutia si opäť otvorte Zoom Cloud Meetings, kliknite na Join (pripojiť sa), zadajte Meeting ID, ktoré vám zaslal organizátor stretnutia, prípadne aj heslo a kliknite na tlačidlo Join. Pred pripojením k video hovoru je potrebné odsúhlasiť podmienky aplikácie kliknutím na I Agree a povoliť potrebné prístupy. Kliknite na Join with Video (odsúhlaste položku nahrávanie zvuku) a ste na online stretnutí. Teraz môžete navzájom komunikovať a vidieť všetko, čo s vami organizátor zdieľa. Ak sa nevidíte alebo nepočujete, je možné, že ešte budete musieť kliknúť na ikonu kamery a slúchadiel. Video hovor ukončíte kliknutím na položku Leave v pravom hornom rohu a potvrdíte opätovným kliknutím na Leave Meeting.

Previous

Čo s rolkami? Elza, kolky aj pištoľ

Pečený losos s topinamburom

Next

Vložiť komentár

%d blogerom sa páči toto: