Moja najobľúbenejšia rozprávka

Kung Fu Panda je moja najobľúbenejšia rozprávka (nielen) pre deti. Jednak je nádherne spracovaná a zároveň v sebe nesie aj niekoľko dôležitých posolstiev inšpirovaných východnou filozofiou, s ktorými v mysli sa ľahšie prekonávajú náročné situácie. Je krásne si ich pripomenúť práve teraz a vniesť tak do posledných dní kúsok nadhľadu.
Jedna z najkrajších myšlienok (podľa mňa) znie: “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present.” – v preklade “Včerajšok je história, zajtrajšok je záhada, platí však to, čo je dnes. A to je pre nás najkrajší dar.” Škoda, že sa táto myšlienka nedá úplne preložiť. Zaujímavé na nej totiž je, že z angličtiny má slovíčko present dva preklady: súčasnosť aj dar zároveň. 💕 A presne tak to je aj dnes, kedy máme príležitosť konečne sa venovať tomu, na čom skutočne záleží, svojej rodine.
Tak čo, idete dnes večer s deťmi pozerať Kung Fu Pandu aj vy? Na mojom blogu nájdete článok s ostatnými myšlienkami z tohto filmu spolu s omaľovánkou pre deti na vytlačenie.
#mindfulness #kungfupanda #relax #hravozdravo

Lekcie do života z filmu Kung Fu Panda

  1. Naučme sa vychutnávať si život v prítomnom okamihu: “Včerajšok je história, zajtrajšok je záhada, platí však to, čo je dnes. A to je pre nás najkrajší dar.”
  2. Každý je strojcom svojho šťastia: “Mnohí stretnú svoj osud na ceste, ktorú si vybrali, aby sa mu vyhli.” “Tvoj príbeh možno nemá šťastný začiatok, ale nehovorí o tom, kto si. Iba ty rozhoduješ o tom, kým sa staneš.” “Zabudni na minulosť, nie je dôležitá. Dôležité je len to, kým sa rozhodneš byť teraz.”
  3. Všetko má svoj dôvod: “Náhody neexistujú.” a svoj čas: “Vidíš ten strom Šifu? Nemôžem ho prinútiť, aby kvitol, kedy chcem. Alebo, aby zarodil skôr, než príde jeho čas.”
  4. Riešiť problémy je najlepšie s chladnou hlavou: “Tvoja myseľ je ako voda. Vo chvíli, keď sa rozvíri, prestávaš jasne vidieť. Ak ju ale necháš upokojiť, odpoveď sa stane jasnou.”
  5. Stačí veriť si:  “Potrebuješ len veriť.” “Tajná ingrediencia nie je. Ak chceš mať niečo výnimočné, stačí veriť, že to také je.”

Kung Fu Panda omaľovánka

Previous

Všetko v tele je poprepájané

Najuniverzálnejší liečivý recept

Next

Vložiť komentár

%d blogerom sa páči toto: