Hravé tanieriky pre deti

Tieto hravé tanieriky pre detičky sú strašne in, už nielen v zahraničí, ale aj u nás. Aj mne sa veľmi páčia a už som sa dávno na niečo podobné chystala. Pravdou ale je, že je skutočne ťažké nájsť inšpiráciu na takýto tanierik, ktorá by bola nielen hravá, ale aj zdravá.

Áno, dobre čítate, zdravá. Nie všetko, čo obsahuje kopec ovocia alebo zeleniny, je totiž aj zdravé. To je jeden z najväčších omylov, ktorý mávajú ľudia zafixovaný. Zeleninu aj ovocie treba, treba ich kopec, no ako súčasť vyváženého pokrmu s obsahom bielkovín, sacharidov a tukov, ktoré sú práve pre deti mimoriadne dôležité. Teda, ak nechcete mať doma náladové dieťa, ktoré nevyspytateľne reaguje z dôvodu výkyvov hladiny cukru v krvi.

Preto som sa rozhodla pripraviť tanierik, ktorý by bol hravý aj zdravý zároveň. No a nech som rozmýšľala akokoľvek, napadali ma hlavne palacinky s tvarohom a so smotanou a ovocnou oblohou.

Vedela by som si ešte predstaviť celozrnný chlebík so syrom alebo vajíčkom na tvrdo a zeleninou. Ten možno skúsim nabudúce, keď pozabudnem na to, aká piplačka s ním bola. Nie je to totiž vôbec také jednoduché ako sa zdá. Tieto vtáčiky mali byť predtým ovečky, no nejak to nevydalo 🤷🏻 a výsledok nevyzeral vôbec pekne. A ani tento nie je zrovna dokonalý. Prerábala a prefocovala som ho na štyri krát, kým som s ním bola ako tak spokojná…

Takže, ak sa vám budete veľmi chcieť, vyskúšajte, no dávajte pozor na to, aby bol výsledok aspoň trochu vyvážený. A ak vás zaujíma aj téma vyváženej stravy pre deti, prečítajte si nasledujúci článok:

#ocibyjedli #ranajky #predeti #dnesranajkujem #palacinky #cojediazdravedeti #stravapredeti #jedlopredeti #receptypredeti #hravozdravo

Previous

Vlčí mak

Aktivity pre deti na leto

Next
%d blogerom sa páči toto: