Čo s rolkami? Elza, kolky aj pištoľ

3 týždne doma celá rodina = no čo vám poviem, koooopec roliek z toaletného papiera. A ešte väčšia kopa zábavy môže byť, keď popustíte uzdu svojej fantázii a začnete s deckami z týchto roliek niečo vyrábať. My sme z nich už skúšali spraviť postavičky z ľadového kráľovstva, pištoľ (tá sa vydarila menej) a kolky a chystáme sa aj na veľkonočné ozdoby. Zozbierané kreatívne nápady na to, ako sa dá zabaviť s toaletnými rolkami nájdete v mojom článku. Pochváľte sa, čo z toaletných roliek vyrábate doma s deťmi vy?
#deti #detskaradost #montessori #zabava #somdoma #hravozdravo

Obľúbené postavičky

My doma fičíme samozrejme na Ľadovom kráľovstve a všetkých typoch princezien, preto malo robenie týchto postavičiek veľký úspech. Hlavy sme vytlačili z internetu, vyfarbili ich, šaty vystrihli z farebného papiera a lepidlom prilepili trblietky. Zábavka na 2 hodiny zaručená. A tá radosť, keď si ich potom hotové vyložíte na výstavku stojí za to, aj keď trvá asi tak 5 minút 🙂 …

Hry

Ani som netušila, aké univerzálne sú toaletné rolky, kým sme nezačali z nich vymýšľať aktivity. Vyfarbili sme ich každú na inú farbu, ktorej sme priradili písmeno abecedy podľa mena princezny. Tak napríklad modrej sme dali E ako Elza, ružovej R ako Rapunzel, žltej B ako Bella a tak ďalej. Poukladať sa dajú ako bowling, na seba ako kolky a triafať môžete loptou, detskou pištoľou, lukom a podobne. Fantázii sa medze nekladú.

STEM

Na internete som našla výborný článok, ktorý sa venuje STEM aktivitám z roliek. Vyrobiť si môžete stetoskop, robotickú ruku či odpaľovač loptičiek, ktorý sme sa rozhodli vyskúšať (video s návodom nájdete nižšie). Nedopadlo to úplne podľa predstáv, ťažko gumičky naťahovali, ale plánujeme tomu dať druhú šancu. Každopádne nápadov je kopec a ak máte doma zanieteného krpca, stačí si vybrať.

Pištoľ resp. odpaľovač loptičky

Názorné video ako zhotoviť odpaľovač bavlnených loptičiek

Veľkonočné ozdoby

A na záver veľkonočné ozdoby, keďže sa za chvíľu blíži Veľká noc. Na tieto sa chystáme zase zajtra.

Previous

Recept: Jablkovo-tvarohové guľky

Pečený losos s topinamburom

Next
%d blogerom sa páči toto: