Abeceda pre dievčatká

Všetky dievčatá sú kráľovné premien. Už ako malé sa radi fintia, promenádujú pred zrkadlom a menia na princezné. Tento prirodzene sa prebúdzajúci nádych ženskosti musí byť podľa mňa nejakým záhadným spôsobom asi geneticky zakódovaný 😊. Nebojuje s ním, nemáte šancu. Práve naopak, dá sa s ním pracovať a využiť ho všade tam, kde potrebujeme. Napríklad aj pri takom učení písmeniek.
Voľakedy som si myslela, že sa deti učia abecedu v škole. Pravdou však je, že deti by mali ževraj poznať veľkú tlačenú abecedu už pri nástupe do školy. 🤷‍♀‍ A práve na túto tému som pripravila pre všetky malé predškoláčky slovensko-anglickú dievčenskú abecedu, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť a vytlačiť. U nás mala veľký úspech pri zoznamovaní sa s písmenkami. Tak ako všetko, kde sú princezné. Dúfam, že pomôže aj vám. Enjoy.

#abedeca #ABC #alphabet #princezny #princess #aktivitypredeti #aktivityprodeti #activitiesforkids #hravozdravo

Ako sa u detí postupne vyvíja učenie abecedy

Väčšina detí začína rozoznávať niektoré písmená vo veku 2 rokov. Do 3 rokov ich začína spájať s konkrétnym zvukom a dokáže zaspievať pesničku o abecede. Do 5 rokov by malo dieťa dokázať identifikovať väčšinu veľkých tlačených písmen.

Ako motivovať deti pri učení abecedy

Motivovať detičky môžete pomocou rôznych hravých aktivít aj doma. Nie je to žiadna veda.

Najviac sa nám osvedčili rôzne kreatívne aktivity ako vyfarbovanie písmen, robenie písmen z plastelíny a rýchle abecedové koláčiky z lístkového cesta.

Medzi ďalšie skvelé aktivity patria napríklad puzzle, hry na štýl meno-mesto-zviera-vec a podobne. A v neposlednom rade dievčenská abeceda.

Pracovná pomôcka: Dievčenská abeceda

Základné informácie

  • Jazyk: slovensko-anglický
  • Veľkosť: A4 (veľkosť môžete zmeniť v nastaveniach tlačiarne a vytlačiť veľkosť, ktorá vám vyhovuje)
  • Formát: PDF (na otvorenie tohto súboru budete potrebovať Adobe Reader, ktorého stiahnutie a nainštalovanie je jednoduché a bezpečné)
  • Na vytlačenie budete potrebovať tlačiareň a papier

UPOZORNENIE: Tento súbor je určený len na individuálne použitie, je chránený autorským právom © Hravo Zdravo. Všetky práva vyhradené. Nesmie sa reprodukovať ani využívať na komerčné účely!


Obrázky a fotky: Freepik, 123homeschool4me

Previous

Paprikáš s paprikou

Storočný recept na chlieb

Next
%d blogerom sa páči toto: