Som jana

Ahojte, volám sa Jana. Rada varím ZDRAVO & svoj život trávim HRAVO.

Stránka Hravo Zdravo je mojím malým kútikom internetu! V tomto svojom priestore sa chcem s vami podeliť o moje názory, skúsenosti a výsledky mojich „hravých a zdravých snažení“ (občas sa aj niečo nevydarí, no čo už, taký je predsa život), ako aj zozbierané inšpirácie a tradičné múdrosti.

Trošku viac o mne a mojich presvedčeniach

Voľakedy som skúšala rôzne stravovacie trendy, no na vlastnej koži som zistila, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Telo proste potrebuje „trochu zo všetkého“, ako hovorievala moja starenka, ktorá prežila španielsku chrípku. Ona, rovnako ako naši ostatní predkovia voľakedy jedli len to, čo si sami vypestovali resp. dochovali. Tento spôsob stravovania dostal v súčasnosti nový „sexy“ názov – SEZÓNNA STRAVA, no nejde pritom o žiadnu modernú diétu.

Návrat k sezónnej strave bol pre mňa prirodzeným vyústením záujmu o prírodnú vyváženú stravu s minimalizovaním množstva chémie, ktoré sú dávame chtiac-nechtiac do úst. A tým, že máme doma malú šibalku, z domácej stravy sa s prvými príkrmami postupne stala aj moja priorita číslo jedna. Popri nekonečnom naháňaní dcéry sa snažím hľadať vyvážené sezónne recepty a lokálnych bio farmárov. Tieto aktivity prirodzene dopĺňa aj moja snaha o záhradkárčenie, pri ktorom sa ako mi mama hrdo zvykne hovoriť prebudili moje “kulacké gény“. V záhrade si dopestujem vlastnú zeleninu, ovocie aj bylinky, pri ktorých viem na sto percent, čo jeme. A to ma mimoriadne teší a baví, pretože zbožňujem vôňu čerstvo odtrhnutej paradajky, ešte vyhriatej zo slnka, aj rozžiarený detský pohľad pri máčaní rúk v mláke z hliny.

No a okrem toho sa snažím dcére zabezpečiť plnohodnotný čas plný správnej kombinácie zážitkov, zábavy a vedomostí. Pomocou HRAVÝCH AKTIVÍT sa u nej odmalička snažím budovať pozitívny vzťah k zdravej strave a pohybu, a zároveň jej zdôrazňovať dôležitosť psychického zdravia, ako aj ochrany životného prostredia. Výsledky týchto mojich snažení si môžete pozrieť a prečítať v rámci jednotlivých článkov.

Kontaktujte ma

MÁTE OTÁZKU ALEBO SA POTREBUJETE PORADIŤ?
Napíšte mi správu na Facebook alebo Instagram alebo email na: info@hravozdravo.sk.